niedziela, 9 czerwca 2013

Trójmiejskie wędrówki - Park Oliwski i Pachołek


Po długiej przerwie nareszcie wracam do pisania. Powody tego zastoju były bardzo prozaiczne: brak czasu spowodowany pracą i nauką, zanik weny twórczej i po prostu zwyczajne lenistwo, do czego przyznaję się bez bicia;) Ale teraz obiecałam sobie, że koniec z wymówkami i trzeba zabrać się do roboty. Bo niestety tak to już jest, że im dłużej się z czymś zwleka, tym później trudniej jest do tego wrócić i zacząć na nowo.

Po tym krótkim wstępie czas przejść do właściwej części dzisiejszego posta:) Stwierdziłam ostatnio, że nic tak nie poprawia mi humoru jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu, na spacerach, wędrówkach oraz oczywiście na grillowaniu. Jeżeli podobnie jak ja lubicie aktywny wypoczynek, to zapraszam Was na wycieczkę po okolicach Oliwy.Nasz spacer zaczyna się w Parku Oliwskim, który o tej porze roku wprost zachwyca kolorami. Załączone zdjęcia zostały zrobione miesiąc temu, więc teraz, kiedy pojawiło się więcej kwiatów, jest tam na pewno jeszcze piękniej. Poza spacerowaniem urokliwymi ścieżkami warto odwiedzić również zabytkową Palmiarnię, która jest udostępniana dla zwiedzających w miesiącach od maja do października.


W Parku Oliwskim organizowane są również różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Mozartowski „Mozartiana”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 18 do 24 sierpnia. Koncertom towarzyszyć będą niezwykłe pokazy „tańczącej” fontanny oraz sztucznych ogni.


W bliskim sąsiedztwie Parku Oliwskiego znajduje się zabytkowa Katedra Oliwska. Warto ją odwiedzić przede wszystkim ze względu na monumentalne organy, których dźwięków będzie można posłuchać podczas odbywającego się w dniach od 28 czerwca do 23 sierpnia Festiwalu Muzyki Organowej.

Po wizycie w Parku Oliwskim i Katedrze przechodzimy do drugiego etapu naszej wycieczki – czyli do wspinaczki na wieżę widokową zbudowaną na wzgórzu o wdzięcznej nazwie „Pachołek”:) Do Pachołka najłatwiej dotrzeć ulicami: Opata Jacka Rybińskiego, Starym Rynkiem Oliwskim i Spacerową. Szlak prowadzący na wieżę widokową jest bardzo dobrze oznaczony. Krótka wędrówka pod górę kończy się wejściem na wieżę widokową, z której rozciąga przepiękny widok na Trójmiasto. 


Przy dobrej widoczności można wypatrzyć swój dom, dlatego też warto w tym celu zaopatrzyć się w lornetkę:) 


Na mnie osobiście największe wrażenie wywarł widok na Starą Oliwę i otaczające ją lasy.


Życzę udanej wędrówki:)2 komentarze:

Nie wahaj się, napisz co myślisz! Nawet nie wiesz jaką frajdę sprawi nam Twój komentarz :-).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...