sobota, 16 marca 2013

Subiektywna lista powodów, dla których warto prowadzić blog!

Źródło: www.weheartit.com

Dlaczego właściwie warto prowadzić blog? Ani to dochodowe, ani nikt tego nie czyta, a roboty dużo. Jakiś czas temu zadałam sobie takie pytanie. Następnie na nie odpowiedziałam. Już wiem, że każdemu, kto lubi pisać (albo robić zdjęcia) mogę polecić prowadzenie blogu jako doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Dlaczego? Oto powody:

1. Prowadzenie blogu rozwija kreatywność. To naprawdę nie jest prosta sprawa wymyślać co tydzień nowe tematy. Co prawda szeroka treść 3-styles City bardzo ułatwia sprawę, ale mimo to muszę trochę ruszyć głową, żeby wpaść na pomysł nowego przepisu, Mr Perfect albo  subiektywnej listy.


/autor: TZA/
2. Prowadzenie blogu pobudza do bardziej intensywnego życia. Serio! Żeby znaleźć kolejny temat muszę coś robić :-) Jeśli będę tylko siedziała w domu i oglądała telewizję (czego na szczęście od lat unikam) nigdy nie wymyślę nic ciekawego. Dzięki pisaniu blogu mam kolejny bodziec do pójścia do kina, odwiedzenia ciekawej knajpki czy zaplanowania kolejnego wyjazdu.


3. Prowadzenie blogu poszerza wiedzę. Ilu nowych rzeczy się nauczyłam od kiedy zaczęłam swoją przygodę z blogowaniem! Osiągnęłam nowy poziom w obsłudze komputera, pozycjonowaniu stron i obróbce zdjęć (nie twierdzę, że wysoki, ale zawsze umiem więcej niż tylko włączyć, wyłączyć i odpalić fejsbuka). Powoli i opornie, ale doskonalę sztukę robienia zdjęć. Nie do ocenienia jest wiedza na temat polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji, którą zdobyłam z obawy przed publicznym wstydem ;-)*. Do tego pisząc posty na różne tematy, często dowiaduję się nowych, zaskakujących rzeczy i poznaję kolejne fakty.

Źródło: www.weheartit.com

4. Prowadzenie blogu pozwala mi się wyżalić. Lubię sobie czasem pomarudzić. Zwłaszcza jeśli naprawdę mocno się zawiodę - tak jak na Hobbicie (http://3-stylescity.blogspot.com/2012/12/hobbit-czyli-tam-wrocisz-dopiero-gdy.html), a dzięki istnieniu bloga mogę dać upust swoim uczuciom. Czasem nawet wyniknie z tego jakaś dyskusja ;-).


5. Prowadzenie blogu daje satysfakcję. No dobra. Nie zawsze daje. Czasem może budzić frustrację. Jednak są dni, w których widzę, że było ponad sto wejść na stronę (wiem, że to niewiele, ale i tak mnie to cieszy) albo kiedy ktoś wyszukiwał w googlu konkretnego posta na 3-styles City (to znaczy, że do nas wrócił!). Gdy ilość wejść systematycznie się zwiększa - to jest to! Ktoś, ktokolwiek, czyta to, co napisałyśmy, a być może nawet do czegoś mu się to przyda.

/autor:John Sutton/ 

6. Prowadzenie blogu pozwala zapomnieć o pracy i o codziennych problemach. Chyba jak każde wciągające hobby. Dzięki temu naprawdę mogę się zrelaksować i odpocząć psychicznie.


/autor: Kristina B/
To co? Przekonałam Was, że warto poświęcić parę godzin w tygodniu na pisanie i publikowanie swoich wypocin? Odrzućmy wstyd i opory! Tu chodzi o nasz rozwój, a przede wszystkim o świetną zabawę :-).


Źródło: www.weheartit.com
*Taki dylemat miałam na przykład przed chwilą! Blogu czy bloga? Jak to się do cholery odmienia?! Odpowiedź tutaj: http://www.jezykowedylematy.pl/2012/08/autor-blogu-czy-autor-bloga/; http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=blog&kat=18


2 komentarze:

  1. Wszystkie porady które wymieniłaś skłoniły mnie kilka dni temu do założenia bloga. Bo w sumie, czemu nie??? :-)W sumie nie wiem jeszcze o czym dokładnie będę pisać, ale o czymś będę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest mi bardzo miło, że kogoś przekonałam :-) Powodzenia i wytrwałości w blogowaniu życzę!

    OdpowiedzUsuń

Nie wahaj się, napisz co myślisz! Nawet nie wiesz jaką frajdę sprawi nam Twój komentarz :-).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...