wtorek, 26 lutego 2013

Południk 18 - kawiarenka dla podróżników

Już jakiś czas temu (wstyd się przyznać, ale właśnie mijają 2 tygodnie!) wybrałyśmy się (Magda, Kasia i ja) do kawiarni Południk 18, mieszczącej się przy ulicy Garncarskiej 7/8/9 w Gdańsku.
Fot. Magda

Fot. Magda

Miejsce przytulne, pełne podróżniczych gadżetów, takich jak chociażby kubki z różnych zakątków świata, ustawione na półkach pod sufitem, zdjęcia dalekich krain czy stoły z motywami geograficznymi (mapowymi).


Przyjemnie się tu delektuje regionalnymi piwami, domowymi ciastami, całą gamą aromatycznych herbat i kaw przy dźwiękach przyjemnej, dyskretnie grającej muzyki.


Fot. Magda

Kawiarnia nie jest jedynie miejscem do siedzenia i gawędzenia z przyjaciółmi, gdyż oferuje liczne spotkania z podróżnikami, wystawy fotografii a nawet koncerty.

Ponieważ jestem bałkańskim filologiem (!) wybiorę się tamże 28 lutego na spotkanie w ramach cyklu Podróżnicze Czwartki, gdyż akurat będzie prelekcja o moich ukochanych Bałkanach :) Oto link do wydarzenia: http://www.poludnik18.pl/kalendarz-kulturalny/podr%C3%B3%C5%BCnicze-czwartki/

 Pozdrawiam gorąco!

2 komentarze:

  1. Również polecam!
    Miałem okazję tam gościć kilka razy i za każdym razem było świetnie - duży wybór dobrego piwka, bardzo miła obsługa, rodzinny klimat i ciekawe prelekcje!

    OdpowiedzUsuń
  2. Otóż to! Miło jest posłuchać, pooglądać, pokosztować rzeczy innych niż te, które mamy na co dzień!

    OdpowiedzUsuń

Nie wahaj się, napisz co myślisz! Nawet nie wiesz jaką frajdę sprawi nam Twój komentarz :-).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...