niedziela, 27 stycznia 2013

Gdzie w Gdańsku można zjeść pyszne ciasto czekoladowe? W Starym Kadrze!

Nie ma nic przyjemniejszego, niż pod pretekstem spotkania biznesowego (lub blogowego) móc udać się do jednej z trójmiejskich uroczych kawiarni na pyszne ciasto czekoladowe i filiżankę aromatycznej kawy lub herbaty.
Fot. Emilia


Mój wtejchwilipowstały ranking kawiarni otwiera lokal o wdzięcznej nazwie W Starym Kadrze, mieszczący się przy ulicy Grobla I, w którym, dzięki Bogu, nie ma nic starego oprócz nazwy i wyposażenia.
Fot. Emilia

Fot. Emilia
Wystrój miejsca nawiązuje do tematyki zarówno filmowej jak i literackiej. Są tu zdjęcia aktorów i mnóstwo, mnóstwo książek. Ciemne, wzorzyste tapety, stare meble i wszechobecne bibeloty wyjątkowo zgrabnie komponują się w małej przestrzeni, wpisując knajpkę w styl retro.
Co może wydać się ciekawe, oprócz seansów filmowych (wyświetlanych zgodnie z repertuarem), w zamian za przyniesienie starych książek, płyt winylowych czy pocztówek, można otrzymać rabat na wybrane pozycje z menu.
Jest tam miło i klimatycznie i chociaż kawiarenkę należy zaliczyć do tych kameralnych, ze względu na jej mikroskopijną powierzchnię, to polecam ze względu na indywidualne podejście do klienta i wolniej płynący w niej czas.


2 komentarze:

  1. Gdy byłam tam po raz pierwszy, czułam się prawie jak w domu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda? Niezwykle klimatyczne miejsce:) Oby jak najwięcej takich kawiarenek w Trójmieście!

    OdpowiedzUsuń

Nie wahaj się, napisz co myślisz! Nawet nie wiesz jaką frajdę sprawi nam Twój komentarz :-).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...