niedziela, 25 listopada 2012

Mr Perfect - Tom Hardy


Zapraszamy Was na nasze cykliczne spotkania z mężczyznami, których podziwiamy nie tylko ze względu na piękno zewnętrzne, lecz przede wszystkim za ciekawą osobowość i prawdziwy talent w różnych dziedzinach. Zaczynamy od jedynego, niepowtarzalnego, niezwykle uzdolnionego aktora Toma Hardy'ego.


Źródło: www.facebook.com


Tom Hardy przyciągnął moją uwagę swoim rolami w m.in. „Incepcji” Chrisa Nolana oraz „Rock’N’Rolla” Guy’a Ritchie’go. Lecz dopiero jego niesamowita kreacja w „The Dark Knight Rises” oczarowała mnie tak bardzo, że postanowiłam obejrzeć wszystkie filmy, w których się pojawił. Do tej pory widziałam niemal dwadzieścia filmów z udziałem Toma, dlatego z całą świadomością mogę powiedzieć, że zasługuje on na miano aktora genialnego, który w przyszłości z pewnością dorówna talentem takim gwiazdom jak Pacino i De Niro.


Źródło: www.facebook.com

Tom Hardy urodził się 15 września 1977 roku w Londynie. Studiował w londyńskim Drama Centre, a następnie w Richmond Drama School. W młodości zasłużył sobie na opinię „niegrzecznego chłopca”. Popadł w uzależnienie od alkoholu i narkotyków oraz był notowany w kartotekach policyjnych. W porę się jednak opamiętał i jak wielokrotnie powtarzał w wywiadach od niemal dziesięciu lat jest całkowitym abstynentem.
Tom wystąpił w ponad trzydziestu filmach i serialach oraz w wielu sztukach teatralnych. Jego talent został doceniony przez krytyków, o czym świadczy ogromna ilość otrzymanych przez niego nominacji oraz nagród filmowych.


Źródło: www.facebook.com

Z bogatej filmografii Toma Hardy’ego wybrałam trzy filmy, z którymi każdy koneser sztuki filmowej powinien koniecznie się zapoznać: 
  • Bronson (2008) – to prawdziwa historia najsłynniejszego kryminalisty Wielkiej Brytanii Charlesa Bronsona, który w więzieniach spędził niemal całe dorosłe życie. Przygotowując się do roli w filmie Tom Hardy wielokrotnie spotykał się z Bronsonem i nawiązał z nim tak bliską więź, że podobno do dziś dostaje od niego kartki na święta. Tom stworzył niesamowitą, wielowymiarową kreację, za którą otrzymał nagrodę BIFA.

Źródło: www.facebook.com

  • Stuart: A Life Backwards (2007) – niezwykle poruszający obraz przedstawiający życie Stuarta Shortera, bezdomnego alkoholika. Stuart na swojej drodze spotyka pisarza Alexandra Mastersa, który postanawia napisać o nim książkę. Shorter wyraża zgodę, lecz stawia jeden warunek – pragnie by opowieść rozpoczynała się od końca, w celu stworzenia większej dramaturgii. Rola Toma w tym filmie na długo pozostała w mojej pamięci. Aktor otrzymał za nią nominację do nagrody BAFTA.

  • Warrior (2009) – znakomicie zagrany film opowiadający historię dwóch braci, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się na turnieju MMA. Tom Hardy fenomenalnie wcielił się w postać Tommy’ego Conlona, byłego żołnierza, na którym tragiczna przeszłość odcisnęła głębokie piętno. Film warto obejrzeć również dla wspaniale pokazanych walk oraz rewelacyjnej kreacji Nicka Nolte (nominacja do Oscara).

Źródło: www.facebook.com


    A jaki prywatnie jest Tom? Niestety nie mieliśmy jeszcze okazji się poznać;). Ale po obejrzeniu dziesiątek wywiadów uważam, że Tom Hardy jest niezwykle otwartym, skromnym i ciepłym człowiekiem, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Poza tym jest dumnym ojcem i udziela się w organizacji charytatywnej Prince’s Trust pomagającej trudnej młodzieży. No cóż, po prostu Mr Perfect:)


Źródło: www.myspace.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie wahaj się, napisz co myślisz! Nawet nie wiesz jaką frajdę sprawi nam Twój komentarz :-).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...